Znamy zwycięzców III edycji

12 marca w II Liceum Ogólnokształcącym w Przemyślu odbyła się III edycja konkursu informatycznego Order of Code. Organizatorami konkursu są: Fundacja Kresowe Centrum Nauki i Rozwoju „Perła Galicji”, przemyska firma programistyczna Order of Code Sp. z o.o. i II Liceum Ogólnokształcące im. K. Morawskiego w Przemyślu.

Do udziału w konkursie zgłosiło się 40 uczestników z Dębicy, Krosna, Rzeszowa i Przemyśla. Młodzi programiści mieli za zadanie napisać  program, którego działanie polegało na wyliczeniu trasy pomiędzy zadanymi punktami umieszczonymi na mapie. Uczestnicy dostali trzy zestawy punktów, w których każdy punkt scharakteryzowany był współrzędnymi geograficznymi, czasem jego zwiedzania oraz wielkością zyskanej "satysfakcji" wynikającej z pobytu w danym punkcie.

Trasa ta musiała spełniać szereg warunków, aby została przyjęta jako poprawne rozwiązanie. Do tych warunków należały między innymi: przejście całej wyznaczonej trasy nie mogło zająć więcej niż 10 godzin, trasa miała kończyć się w punkcie, z którego się wyruszyło (początkowym) oraz należało osiągnąć minimalną (zadaną) wartość "satysfakcji" za przejście całej trasy.

Z zadaniem najlepiej poradzili sobie uczniowie 3 klasy o profilu matematyczno-informatycznym z II LO w Przemyślu. Zespół w składzie Kamil Początek, Bartosz Dudek, Rafał Siniewicz wygrał 3 tablety firmy Samsung.

Na zdjęciu uczestnicy i organizatorzy konkursu.