Moc atrakcji podczas IV Pikniku Organizacji Pozarządowych

31 maja br. na przemyskim Rynku można było uczcić 25-lecie Samorządności podczas IV Pikniku Organizacji Pozarządowych. Piknik otworzyła uroczysta Parada Samorządowa, w której udział wzięli samorządowcy, członkowie organizacji, zespoły artystyczne, a także uczniowie szkół.

W ostatni i bardzo słoneczny dzień maja kolorowa parada przeszła ulicami miasta i zainaugurowała czwartą już edycję pikniku. Tłumnie zgromadzona publiczność z zainteresowaniem obserwowała występy zespołów artystycznych, działających  przy samorządzie i organizacjach pozarządowych. Moc atrakcji, cyrkowe sztuczki, konkursy, śpiewy i tańce ­– z pewnością to wszystko umiliło dzień tym, którzy zdecydowali się odwiedzić przemyski Rynek.

Wśród zieleni drzew i zabytkowej architektury można było lawirować pomiędzy stoiskami przeróżnych przemyskich organizacji pozarządowych, które bardzo chętnie prezentowały swoją działalność wszystkim zainteresowanym. To była dobra okazja do prezentacji przede wszystkim dla tych organizacji pozarządowych, które nie są dobrze znane szerszej opinii publicznej. To może trochę dziwić, ale na terenie miasta Przemyśla działa około 300 organizacji pozarządowych.

Różnorodność przedstawianej tematyki czy problematyki była widoczna na pierwszy rzut oka. Podążając od jednego stoiska do drugiego, można było trafić m.in. na działalność z zakresu profilaktyki zdrowotnej, reliktowej puszczy karpackiej, warsztatów ikonograficznych, rękodzieła, sztuki glazurniczej czy również doradztwa zawodowego lub Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Oprócz tego wspaniale prezentujące się Panie z Pin Up Girls.

Oczywiście to tylko parę przykładów. Innym przykładem jest choćby obecna na pikniku organizacja Nadzieja, która szukała dobrego domu dla swoich czworonożnych podopiecznych. Wszystkie organizacje miały własne materiały informacyjne, które w przystępny sposób przybliżały ich profile. 

Galeria zdjęć: 
Piknik.
Piknik.
Piknik.
Piknik.
Piknik.
Piknik.
Piknik.
Piknik.
Piknik.
Piknik.
Piknik.
Piknik.
Piknik.
Piknik.